ENERJİ-ŞİFA UYGULAMALARI-Sakarya Gazetesi Röportajı

Evet, insan... Yaşamda en akıllı en güzel varlık.

Peki, her insana da insan deniyor mu? Tabiki hayır... Nedenini siz de biliyorsunuz. Şöyşe şöyle olursa demeye ne gerek var. Ama insanın kendini geliştirmesi de çok önemli. Çünkü insan geliştikçe değer artar, insancıllığı yükselir.  İyi de insan ruhsal ve kişisel olarak nasıl gelişir? Kimlerden yardım alır?  En çok hangi konularda danışmanlara başvurulur? İşte bu konudaki tüm sorularımızı Kişisel ve Ruhsal Danışman Azize Yasemin Paşalıgil'e sorduk. Bakın Danışman Paşalıgil sorularımızı nasıl yanıtladı, bizleri nasıl aydınlattı:  

 

-Kolay gelsin. Söyleşimize bir kez de sizi sizden kısaca tanıyarak başlayabilir miyiz? 

 

-Teşekkür ederim.Eskişehir doğumluyum. Lisans eğitimimi Uludağ Üniversitesinde tamamladıktan sonra iş hayatımın bir bölümünü Bursa’da, bir bölümünü de Eskişehir’de aile şirketimde sürdürdüm. Yaşayarak tecrübe edindiğim yoğun tempolu iş hayatımda 35’im dönüm noktam oldu.

İnsan değişir mi? Olumsuz yönlerinden kurtulabilir mi? Daha iyi, güzel, keyif dolu bir yaşam yaratılabilir mi? Ben ne istiyorum? Kimim? Soruları dış dünyadan beni içime yöneltti. 2005 yılında Reiki ile tanıştım; ardında kişisel gelişim kitapları, konferanslar, eğitimler ve ticaret hayatıma farklı bir yön vererek AYP Danışmanlık – Kişisel Gelişim Merkezi’mi kurdum. 

Kişisel ve ruhsal gelişim danışmanlığı, kurumsal danışmanlık, yaşam ve öğrenci koçluğu, rüya analizleri, şifa çalışmaları (İlahi Dokunuş, Reiki, Kuantum Touch, Theta Healing) yapıyorum.

 

 

-Rusal şifa çalışmaları nelerdir? Kısaca bilgilendirir misiniz?

 

-Danışanın hangi konuyla başvurduğuna bağlı olarak uygulama farklılıkları olan teknikler kullanıyorum. Uyguladığım ruhsal şifa kanallarının içeriklerinde bilinçaltı temizliği, dokunarak şifa, uzaktan şifa, nefes ve sesle şifa bulunmakta.

Şifa çalışmalarında aslında iyileşmeyi meydana getiren kişi şifayı aktaran danışman değil; danışandır yani şifa için gelen kişidir. Bu sebeple biz ruhsal danışmanlar, iyileşmenin gerçekleşmesi için ihtiyaç duyulan enerjiyi bir başkasına aktararak, o kişinin enerjisini güçlendiren bir aracı – katalizör - dönüştürücü olarak hizmet veririz.

 

 

-Ruhsal şifa çalışmaları nasıl yapılır? 

 

-Ruhsal şifa çalışmalarında bilinç titreşimlerini evrendeki daha üst planlardan gelen mikro düzeydeki enerji titreşimlerine dengeleriz. Böylelikle enerjinin danışana akması için bir kanal oluşur. Enerji aktarımıyla danışanın bedeni gerekli düzenlemeleri yapabilecek güçle dolmaya başlar. Danışan derin şuurunda iyileşmeyi isterse eğer, bizim aracılığımızla akan enerjiler danışanın fizik ve enerji bedeni arasındaki bütünlüğü yeniden kurabilir.

 

Çalışma başlamasıyla huzur ve rahatlama sağlanır; kaslar gevşer; zihin ve beden sakinleşir. Gerilim yerini sükûnete bırakır ve enerjiyi alan kişinin enerji alanı güçlenir. Enerji alanındaki düşük titreşimli blokajlar çözülür; çakra ve meridyenlerdeki enerji akışı tekrar doğal ritmine döner. Yani enerji alanından fizik bedene gelen uyaranlar güçlenir. Artan enerji akışı sayesinde de hücreler olağan görevlerini yerine getirebilirse iyileşme gerçekleşir. Hepimiz yaratılış olarak iyileştirici güçle doluyuz. Şifa dediğimiz olgu da dışarıdan bize empoze edilen bir şey değil, içimizde var olan bir kudret.

 

 

-Danışanlarınız size en çok hangi konularda başvuruyor? 

 

-İş yaşamıyla ilgili daha çok para kazanamama, bolluk-bereket akışındaki sıkıntılar, istediği iş potansiyelinde olamama, borç ve ödeme zorlukları;

-İlişkiler konusunda kendini ifade sorunları, özgüven eksikliği, terk edilme-aldatılma korkuları, yalnızlık, suçluluk, pişmanlık, kızgınlık, öfke, affetmeme, sevildiğini hissetmeme, değersizlik, güvensizlik;

-Hayatın genelinde gelecek kaygısı, geçmişteki olayları unutamama, intikam ve nefret duyguları, yoğun stres, başkaları ne der sorunu, mutsuzluk, karanlık korkusu, hayvanlardan korkma ve son zamanlarda ise artan cinsel istismar ve tecavüz korkuları hakkında danışanlarımız bizden destek istiyor.

 

 

- Kimler bu uygulamaları alabilir?

-Her yaştan insan şifa çalışmalarına katılabilir. Anne karnındaki bebeğe; küçük çocuklara, gençlere, öğrencilere, yaşlılara... Ruhsal şifa çalışmalarının yaş sınırı yoktur. Hatta bu uygulamalar içinde kişinin anne karnındaki süreçte edindiği negatif inanç kalıpları üzerinde yaptığımız çalışmalar çok etkili ve olumlu sonuçlar gösterdi bizlere.

 

 

 

-Ruhsal beden nedir? Hastalıklar hangi bedende oluşuyor?

 

-Fiziksel bedenimiz dışında, eterik – duygusal –zihinsel –ruhsal bedenimiz var. Evrensel enerjiler ruhsal bedenimizden auramıza girer sonra değişime uğrar ve zihinsel bedene aktarılır. Ruhsal beden kişinin ilahi olanla, bütünle bağını simgeler. Yaradanla bağı güçlü olanın ruhu da sağlıklı olur ve evrensel enerjiyi de en iyi şekilde alıp aktarır. Hastalıklarımızın büyük bir çoğunluğu zihinsel bedenimizden kaynaklanmaktadır. Zihinsel beden güçlü olduğu zaman kişinin başka insanların etkisi altında kalmaması ve özgür iradesiyle kendi kararlarını verebilmesi söz konusu olur. Zihinsel beden zayıfladığında ise kişi kararsızlık halindedir ve sürekli başka insanların etkisinde kalarak yaşamına devam eder.

 

 

-Ruhsal olarak çözümlediğiniz olaylara örnek verir misiniz?

 

 Ruhsal alanda çalışarak şifalandığını görmekten en çok mutlu olduğum vakalar;  8.5 yaşındaki ilkokul öğrencimin karanlık korkusunu yenmesi; çocukluğundan beri kuşlardan korkan hatta sokakta bile yürüyemeyen danışanımın artık bunu yenip sokağa rahatça çıkabilmesi; kiloları üzerinde çalıştığımız danışanımın hızla kilo vermesi; migren ağrıları olan danışanımın seans sonrası ağrılarının bitmesi; iş konusunda çalıştığım danışanımın yurtdışından teklif alması; para konusunda çalıştığım danışanımın yeni iş fırsatıyla gelirinin artması; öğrencilerimin üniversitede istedikleri bölümleri kazanması; ilişkilerinde sorun yaşayan danışanımın şimdilerde evlilik hazırlığı yapması vb. bir çok güzel dönüşüm… 

 

 

-Mesajınız?

 

Kişinin ruhsal özelliklerinin gelişmesi anne karnından başlar. Bunlara ek olarak anne ve babasından geçen genetik kodlar, geçmiş atalarından gelen kayıtlar, annesinin hamileliğindeki duygu dönüşümleri ve evrendeki enerji akışları da ruhsallığı bütünler. Çocukluk döneminden itibaren de toplumdan öğrendiklerimiz, benimsediklerimiz, duyduğumuz, gördüğümüz, hissettiğimiz her şey bilinçaltına kaydedilmektedir. Bilinçli zihnimize göre bilinçaltımız %80 daha aktiftir ve bizi yaşamımızda etkiler. Bu süreçlerde oluşan tüm negatif inanç ve kalıpların şifalanmamasından doğan sorunlar ise zamanla fiziksel bedenimize hastalık olarak yansır.

Ruhu düşünmeden yani ruhsal yaralarımızı, kırıklıklarımızı, acılarımızı iyileştirmeden bunların bedene yansıması olan hastalıkları fiziki bedende çözmek yetersiz ve eksik olur.

Hayat hızla akarken durun ve düşünün ben neden bu hastalıkları yaşıyorum? Bunun cevabı aslında ruhunuzda saklı! Bizler ise bunları derinlerden çekip çıkarıp size gösteren ve elimizdeki kaynaklarla şifaya dönüşmesine aracı olan insanlarız…

 

 

-Eskişehir'de yaşamaktan memnun musunuz?

 

Bir Eskişehirli olarak kendi memleketimde yaşamaktan ve şehrimin insanına hizmet vermekten mutluyum. Yüzünde gülümsemeyle ofisimden ayrılan danışanlarımı gördükçe huzur ve mutluluğum çoğalıyor. Hayat burada benim ve sevdiklerim için keyif ve neşe içinde akıyor. Şükürler olsun…

 

-Teşekkürler her şey gönlünüzce olsun.

Paylaş