ÇOCUĞUNUZA nasıl YARDIMCI Olursunuz?

Bizler Öğrenci koçu olarak öğrencilerimizin nelere ihtiyaç duyduğunu çalışmalarımız sırasında gözlemlemekte ve bunları gidermek için ebeveyn-çocuk-okul üçlemesinde birlikte hareket ederek çözümler üretmekteyiz.

Öğretmen ve anne-babalar çocuklara daha fazla yardımcı olmak için bu eğitimden faydalanabilirler. Bu eğitim içeriği ruh sağlığı yerinde; bilgiyi daha rahat kullanabilen; kendini kolaylıkla ifade edebilen ve en önemlisi de mutlu çocuklar, gençler yetiştirmek için yetişkinlere özel hazırlanmıştır. 

 

 

ANNELER - BABALAR - ÖĞRETMENLER - KOÇ OLMAK İSTEYENLER; bu eğitimi alarak çocuklarınıza, öğrencilerinize en doğru kanaldan destek olmaya başlayabileceksiniz...

 

Ebeveynler için ÖNEMLİ BİR EĞİTİMDİR: Çocuklarınıza gerçek bir koç olarak yaklaşabilir; onların iç dünyalarını yerinde ve zamanında tespit ederek onlara yardımcı olabilirsiniz.....

 
Öğretmenler için: Öğrencilerin yaşamlarına yön verecekleri gelişim süreçlerinde profesyonel olarak yanlarında olmak siz eğitmenlere her yönden KAZANÇ sağlayacaktır.

 

 

Unutmayalım ki; kötü öğrenci yoktur, sadece kendine ve öğrenme yeteneğine güvenmeyen öğrenci vardır…

 

 Öğrencilerin yaşamlarına yön verecekleri gelişim süreçlerinde profesyonel olarak yanlarında olmak günümüz rekabet ortamında daha da önemli hale gelmektedir. Öğrencilerin okul, aile, arkadaşlar ve kendileriyle olan ilişkilerinde farkındalık kazandırarak etkin iletişim kurmalarını sağlamak, yetenekleri ve değerleri doğrultusunda doğru hedef belirleyerek kendi yaşamlarını keşfederken aynı zamanda şekillendirmelerini de sağlamak ve rehber olmak ister miydiniz?

 

 Hepimizin kendine özgü bir potansiyeli vardır. Öğrenciler 5 ila 25 yaş arasındaki uzun sürede, gelecekteki meslek yaşamlarını hatta hayat tarzlarını oluşturmak öğretim görürler. Bir yandan da bu süreçte kişilik ve kimlikleri oluşur. Tam bu yolun ortasında 12-13 yaşından itibaren ergenlik denen bir sürece girerler ki bu dönem bazı öğrencilerde çok ağır geçer.

 

 Özellikle aile içerisinde otorite boşluğu ve ya sevgi arsızlığı söz konusu olduğunda bu süreç öğretmenler ve anne babalar için çekilmez bir hal alır. Bununla birlikte eğitim sistemimiz daha fazla öğretim ağırlıklıdır.

 

 Bu nedenle öğrencilerin kimliklerini bulma, yeteneklerini saptama, isteklerini, amaçlarını, hedeflerini tespit etmelerinde ve sosyal kişiliklerini oluşturmalarında maalesef eğitim sistemimiz eksiktir. Bu eksiklik öğrencilerin motivasyon güçlerini, çalışma yöntemlerini, özgüvenlerini, becerilerini, dengelerini, performanslarını doğru yönlendirme ve kullanma konusunda onlara uzanacak bilinçli rehberlere ihtiyaç duymalarına neden olur.

 

 

 

 Öğrenci Koçluğu Eğitim Programında Amaçlanan:

 Bu eğitim ile amacımız; öğrencilerin gerekli olan bilgi ve yeteneklerini geliştirmelerine yönelik bireysel katkılar sağlayarak, öğrenciyi hedefleri doğrultusunda yönlendirmek, motive etmek ve onun bu süreç içerisinde yaşadığı zorluklarla baş etmesine yardımcı olabilecek eğitimcilere farkındalık ve bilinç kazandırmaktır.

 

Öğrenci Koçluğu Eğitim Programına Kimler katılmalı?

***Çocuklarına koçluk yapmak isteyen ebeveynler

***Eğitimciler,

***Öğrencilerle çalışanlar,

***Öğrencileri hedef belirleme ve başarıya ulaşma konusunda koçluk yapmak isteyenler.

 

 

 

 Öğrenci Koçluğu Eğitimi Size Ne Fayda Sağlar?


*Öğrencinin öğrenme stilini keşfedeceksiniz.

*Öğrencinin öğrenme stiline göre ders çalışma şeklini geliştireceksiniz.

*Öğrenciye ait bazı negatif duygu tonlarından(korku ,kaygı, başarısızlık, odaklanamama vb.)arınmasını  sağlayabileceksiniz.

*Anne ve babalara nasıl davranmaları gerektiği konusunda bilgi verebileceksiniz. (Anne ve babalar nasıl davranacakalrını öğrenecekler)

*Öğrencinin zihinsel ve duygusal gelişimini gözlemleyebileceksiniz.

*Öğrencinin istenmeyen alışkanlıklarından kurtulmasını sağlayabileceksiniz.

*Öğrencinin gelişim sürecinde tüm yaşam alanlarını dengelemesini sağlayabileceksiniz.

*Öğrencinin iletişim becerilerini geliştirebileceksiniz.

*Öğrencinin motive olmasını sağlayabileceksiniz.

*Öğrencinin kendine güvenmesini sağlayabileceksiniz.

*Öğrencinin farklı bakış açılarına sahip olmalarını sağlayabileceksiniz.

*Sınav anında odaklanabilmesini sağlayabileceksiniz.

 

 

 

EĞİTİM TARİHLERİ:

4 AY BOYUNCA AYDA 2 GÜN DEVAM EDECEK ÖĞRENCİ KOÇLUĞU EĞİTİM PROGRAMI TARİHLERİ ŞÖYLEDİR:

 

2016 ŞUBAT - 13-14

2016 MART - 12-13

2016 NİSAN - 16-17

2016 MAYIS - 14-15

 

EĞİTMENLER: 

AYŞE ACUN ERKULOĞLU (Öğrenci Koçu - İzgören Akademi Eğitmeni)

AZİZE YASEMİN PAŞALIGİL (Öğrenci Koçu)

 

 

4 AYLIK EĞİTİM SONUNDA VERİLECEK ÖĞRENCİ KOÇLUĞU SERTİFİKASI : TS EN  ISO 9001-2008 ONAYLIDIR.

EĞİTİM DETAYLARI - İÇERİK VE KONU BAŞLIKLARI  arzu edildiğinde sizlerle paylaşılacaktır.

    

ÖN KAYITLARIMIZ SÜRMEKTEDİR...

KAYIT VE DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞABİLİRSİNİZ: 0553 438 8828

 

Paylaş