SIR

Yeni bir yaş daha ömrünüze eklenirken;

Kendinizi mutlu hissedin hep, güzelliklerden gözleriniz kamaşsın. Duygularınızı fark edin; hafızanızda tüm bilgiler canlı kalsın. Elinizi açtığınızda sevgi, şefkat, huzur, mutluluk aksın sevdiklerinize doğru. Her ilişkiniz adaletli olsun ve sizi mutlu etsin. Affedip bırakacağınız herkesi bir kuşun kanatlarına koyarak gönderin sizden çok uzaklara, özgürlük sizin olsun. Yardım isteyen herkese koşar adım gidin; cesaretli olun. İstediğiniz her şey hayatınıza girsin; maddi manevi bolluk, bereket sarsın her yanınızı. Tüm endişe ve korkular yanınıza bile yaklaşmasın. İmkânsızı başarıp mucizeleri yaşayın. Sevin, sevilin, kalbiniz heyecanla atsın.

 

Herkes için istediğim dileklerin gerçekleşmesinin bir SIR-ı var.

 

Açıklıyorum:

1) İste

2) İnan

3) Hisset

 

Hastalıklarla mı boğuşuyorsun?

1) Sağlıklı bir insan olmayı iste.

2)Bütün organlarının görevlerini yerine getirdiğini ve seni her doğan yeni güne huzurla uyandırdıklarını düşün.

3)Sağlıklı olduğunda yapacağın planları hayal et.  Nerede, kimlerle olacak; hangi işte başarıyı kucaklayacak; nereleri gezeceksin düşün.

 

Kilo mu vermek istiyorsun?

1)Aynaya bak ve hayalindeki kiloda olmak istediğini söyle.

2)Bunu başaracağına inan. Ben bunu yaparım, başarırım de.

3)Gözlerini kapat; nasıl görünmek istiyorsan kendini yepyeni sen olarak gör. Bunu hissetmeyi arttırmak için, varsa eski formundaki fotoğrafları görebileceğin yerlere koy.

 

Çok para mı kazanmak istiyorsun?

1)Bereketli zenginliğin seninle olmasını iste.

2)Vermeden alamazsın; isteyerek yürekten ihtiyacı olanlara para ver. Bu ‘’Ben bolluk içindeyim’’ demektir.

3)Bolluk ve bereketin evinde, işinde olduğunu bir film şeridi gibi izle kendi kendine. Daha çok parayla neler yapabileceğini planla.

 

Bu saydığım SIR yolculuğunun başlangıcında bulman gereken bir şey daha var:

 

KENDİN

 

Kendine yepyeni bir dünya kurmak için kendini bulmalısın.

Hiç baktın mı aynadaki suretine? Gördüğün sen misin? Yoksa her baktığında başka bir maskeyle mi çıkıyorsun onun karşısına? Yoruldun değil mi her gün aynı oyunu oynamaktan? Mutluluk oyununu…

 

 

 

Şimdi, taktığın onca maskeyi çıkarıp bir kenara atmalısın. Çünkü hiçbiri gerçek sen değilsin. Rahatla ve aklının kalbinin içine girmesine izin ver. Böylelikle dört odacıklı kafeste saklanan özüne ulaşacak ve senin O’nu bulman için çırpınan ikizine burada kavuşacaksın. Her zaman gücün sende olduğunu bil. Kendine inan, güven, kalbinin seni sana götürecek sesine kulak ver. Ve bil ki sevgiyi istemeyi ve yaşamayı öğrendikçe sen kendini bulacaksın. Kaybettiğin benliğindeki sevgi damlacıklarını bulup çıkardığında görecek herkes gözlerinden saçılan ışığı…

İşte o zaman sende dokunmaya başlayacaksın başka yüreklere sevgiyle, dostlukla, aşkla… Korkma

Bul

Çıkar

Yaşa

Hisset

Göster

 

 

 

 

AZİZE Yasemin Paşalıgil

Kişisel ve Ruhsal Gelişim Danışmanı

Paylaş