BEN SEVGİYİM

Bizler kâinatın birer parçasıyız. Ondan gelen tüm bilgiler bizde zaten kayıtlı ve var. Şöyle ki, kocaman bir okyanustan bir avuç su alsak yine okyanusun özelliklerini taşıyacak öyle değil mi? İşte bizlerde yaratılmış kâinatın tüm özelliklerini içimizde barındırıyoruz.  

Öz olarak yaratılışımızda SEVGİ var. Günde atmış bin ila doksan bin arasında düşünce üreten bizler, ne yazık ki olumlu da düşünsek hemen ardından vesvese, korku ile bu olumlu düşünceyi yok eden negatifini de hemen oluşturuyoruz. Örneğin, ‘‘şu özelliklerde arabamın olmasını istiyorum’’ dedikten sonra ‘’ama param yok ki nasıl olacak?’’ denildiğinde o olumlu düşüncenin üzerini olumsuzlukla örtmüş oluruz. Tarlaya ekilen olumlu düşünce tohumunun yeşermesini, çiçek açmasını engelleriz.   Sonra da araba istedim ama olmadı deriz. Toprağa ne ekersen onu biçersin. Sevgi ekersen sevgi, öfke ekersen öfkeyi yaşarsın.  Negatif bir tohum ektiğinde pozitif sonuç beklemek imkânsız olacaktır. Dolayısıyla ne düşünürsen onu hayatına çekersin durumu ortaya çıkıyor.  Sevgiden var olduğumuza göre, neden gün içinde sürekli olumsuz, negatif pek çok şey düşünüp bu güzel enerjimizi aşağılara çekiyoruz? Neden güzelliklere motive olamıyoruz? Neden bu güzel enerjiye ilerleyemiyoruz? Çünkü bizi sürekli geriye doğru çeken ilerlememizi engelleyen bir şey var. O da korkular, endişeler, vesveseler; yani negatif düşünceler…

Başlangıçta ne yapabiliriz? Koşulsuz şartsız bizi kıran, bizi üzen, canımızı yakan birçok konudan, bütün düşüncelerinizi arındırmamız gerekiyor. Bizi kıran üzen bütün olayları bırakmamız gerekiyor. Güzel bir dileğin ardından eğer endişe ile ya olmazsa korkusu ile bir negatif düşünce, olumsuz enerji ürettiysek hemen fark edip, o olumsuz düşüncenin üzerine bir çarpı koymalıyız. Sonra yeniye, güzele, iyiye odaklanıp olumlu düşünceyi tarlaya ekip elimize suyu alıp sevgiyle, umutla, heyecanla, neşeyle sulayarak büyümesine fırsat vermeliyiz. Yani bu yeni güzel düşüncenin olması için, çaba harcamalı, sadece ona konsantre olmalı, imkânsızlıklara, yanlışlara, korkuya mahal vermeden ilerlememiz ve sevgiyle o yeni güzel olumlu düşünceyi büyütmeliyiz.

Lütfen enerjinizi toplayın, takılı kaldığınız küçük olaylardan kendinizi arındırmaya çalışın. Sizi üzen bütün olayları hayatınızdan silin. Bunun için yapılması gereken bilinçaltındaki negatif kayıtların silinip yerine güzel olanı, sevgiyi koymaktır.  Unutmayın, kin, öfke, nazar, haset, kötü enerjilerle uğraşmak, kırılganlık, dedikodu, rekabet, kendini kurban olarak görmek bunların, hepsi enerjimizi olumsuz yönde düşüren olaylardır.

Ben mutlu, huzurlu, sağlıklı, başarılı olmayı seçiyorum.

Ben hayatımın akışına güveniyorum. Yaradan’a güveniyorum.

Ben sevgiyim.

Mucizeleri seviyorum ve yaşamıma alıyorum.

Sıra sizde…

 

SEVGİyle…

 

 

Paylaş