GÜNEŞ TUTULUYOR… YENİAY OLUŞUYOR…

29 Nisan Salı günü Boğa Burcu’nda Türkiye saatiyle 09.04’de halkalı güneş tutulması; 09.14’de yeniay gerçekleşti. Güneş tutulması ülkemizden izlenemedi.

Bu iki önemli oluşumla birlikte, maneviyatın ve empatinin gücü ortaya çıkıyor ve önümüzdeki 1 yılı ilgilendiren yeni başlangıcın ilk hareketi gökyüzünde oluşuyor.

     Güneş’in bir anda kararması, insanlık tarihi boyunca endişe yaratmış; olumsuz olarak nitelendirilmiştir. Bunun nedeni ise en basit haliyle ışık kaynağı olan Güneş'in engellenmesi, ışığının kesilmesidir. Güneş Tutulması, kendimizi ve önemsediğimiz kişileri etkileyecek olayları gündeme getirir. Bir dönem bitip, yeni bir dönem başlayabilir. Yeni gelişmeler, kadersel başlangıçlar oluşabilir. Bu günlerde ortaya çıkan olayların etkisi 1 yıl içinde de görülür. Hiç beklenmedik, ancak kadersel olarak tanımlanacak olaylar bu zamanlarda ortaya çıkar. 

Değişim ve Dönüşüm Başlıyor… 

      Tutulmalar ani farkındalık sağlar ve bizim şimdiye kadar ihmal ettiğimiz konularda değişikliğe zorlar. Bu nedenle özellikle Güneş tutulmalarının daha güçlü olduğunu düşünürsek yaşamımızda bir takım değişikliklerin olacağını söyleyebiliriz. Hayatımızda arzu ettiğimiz durumları yaşamak için elbette ki çaba sarf etmek, kendi yanlış davranışlarımızı fark ederek onları değiştirmeye çalışmak, yeni hedeflerin peşinden azimle yılmadan koşmak gerekecek. Bu süreçte Hamal yıldızı da kişinin hayallerine ulaşması için iradi biçimde sıkı çalışması karşılığında başarı şansını arttırmaya yardımcı olacak. Bu Güneş Tutulmasının etkisiyle empati, merhamet, yardımlaşma, fedakârlık ve manevi bağlarla ilgili duygularımız ön plana çıkacak. Finansal konuların, hayattan zevk alma biçimimizin, şükür halimizin de önem kazanacağını söyleyebiliriz.

     Ay zamanları aydınlığın ve enerjinin her anlamda yeryüzüne yoğun bir şekilde akmasını sağlar. Yeniay;

• Yeni başlangıçlara odaklanma,

• Farkında olarak ya da olmayarak biriktirip, ruhumuza yük ettiklerimizi bırakmaya niyet etme,

• Ruhsal ve bedensel olarak bırakmamız gereken fazlalıklarımızdan arınmak için adım atma,

• Blokajları ortadan kaldırmaya niyet etme,

• Tüm negatif duygularımızı serbest bırakıp, yeniye yer açma,

• Hayatımızda olmasını istediklerimize/dileklerimize odaklanma zamanıdır.

 

     Güneş tutulması ve yeniay zamanı şifasal destek vermesi bakımından da önem arz ediyor. Bu açıdan bakıldığında bazı yaraların sarılması söz konusu olabilir. Burada yapılmasını tavsiye edeceğim şey, güneş tutulmasıyla gökyüzünde oluşacak enerjinin içinizde, derinlerde kalıp sizi zaman zaman rahatsız eden,  geçmişten bugüne taşıdığınız duygu ve düşüncelerinizin olumluya dönüşmesi için niyet ederek meditasyon yapmanız. Rahat bir yere oturun; sakinleşin; derin derin nefes alın ve rahatlayın. Sonra değişmesini istediğiniz durumu zihninizde canlandırın. Bunu siyah bir balonun içine yerleştirin ve gökyüzüne uçurun. Gözden tamamen kaybolduğunda beyaz bir balon canlandırın ve bu balonun içine yaşadığınız olayın değişmiş, iyileşmiş, güzelleşmiş ve olmasını istediğiniz halini yerleştirin. Şimdi bunu da gökyüzüne uğurlayın. Sonra elinizi kalbinize götürerek yarattığınız olumlu dönüşüm için, şifa bulmak ve iyileşmemize yardımcı olması adına Yaratan’ın güzel isimlerinden ŞAFİ VE MUHYİ adını zikredin. Burada sayı önemli değil, kendinizi iyi ve rahatlamış hissedene kadar sürdürün. Sonra üç kez derin nefes alarak gözlerinizi açın.

Önümüzdeki üç gün içinde önemli kararlar almamak, ileriye yönelik bir imza atmamak, sebatla beklemek, analistçi olmak, ciddi kararları ve eylemleri 5 Mayıs’tan sonraya ertelemek daha isabetli olacaktır.

SEVGİyle… 

 

 

 

AZİZE Yasemin Paşalıgil

Kişisel ve Ruhsal Gelişim Danışmanı

Paylaş