İÇİNİZDE NE VARSA…

21 Mart’ta kutlamalarla baharı karşıladık. Doğayla birlikte bizler de yeni bir sürece giriyoruz. Güneş bizi daha çok ısıtacak; ağaçlar üzerlerine yeşili bürüyecek; toprak bereketini sunacak; kuşlar şakıyacak; sular akacak; peki ya biz ne yapacağız?

Ya akıştasınızdır ya da karanlık içinde korkularda!
Önemli olan neyin içinde olduğunuzu fark etmenizdir.

Dünya bahara uyanırken siz de KENDİNİZE uyanın!

Kendi hayatlarınıza dönüp bir bakın, neler önemli ve öncelikli sizin için? Olmazsa olmazlarınız neler? İlla olmasını istedikleriniz aslında gerçekten ihtiyaç duyduğunuz şeyler mi?

Biraz durun ve kendinizi dinleyin.

Gerçek varlığınızla kim olduğunuzu sorgulayın öncelikle. Neden derseniz; ŞİMDİ İdrak Etme zamanı. Bunun için de kişisel olarak sorumluluklarınızı almak, gölge yanlarınızı keşfetmek,  içinizde beslediğiniz karanlık noktaları görüp çıkartmak atılacak ilk adım olmalıdır.  Çünkü İÇİNİZDE NE VARSA DIŞARIYA ONU YANSITIRSINIZ!
Kendinize karşı dürüst olamazsanız, kimseye karşı olamazsınız. Geçmişinizle yüzleşin, hayatınızda tekrar tekrar başınıza gelen durumları irdeleyin. Yaşadığınız sıkıntı ve streslere neden olan düşünce kalıplarınız neler bulmaya çalışın. Yıllardır hangi yanlış inanca, duyguya kapıldınız; sizi yoran alışkanlıklarınız neler, düşünün ortaya çıkarın.
Bunları sorgulamaya başladığınızda kişisel sorumluluğunuzu asıl kendiniz için almaya başlamış olursunuz.
O içi ateş dolu ejderhayı serin sulara bırakın. 
Huzura koşun.
Korkuları, endişeleri bir kenara iterek varlığınızın asıl sebebini, yaşam amacınızı gerçekleştirecek yolu seçebilirsiniz. Zira bunu yapmanız size huzur, keyif ve bütünlük, tamamlanmıştık hissi yaşatacaktır.


Maneviyatla yoğrulup kâmil insan olma yolunda ilerlemek yaşadığımız acılarla yüzleşmekten, teslimiyetten, tevekkülden geçer. Yaradan'dan geldiğini kabul edip misafiri en güzel şekilde ağırlamak sonra da onu uğurlamak, ondan özgürleşmek gerekir.
Ya Mecid adıyla iyilik ve güzelliğin en etkili şifa yolu olduğunu hatırlayarak Yaradan'a sığının. Kendi yolculuğunuza çıkın.

DOĞA UYANIYOR SEN DE UYAN…

SEVGİyle…

 

 

 

 

AZİZE Yasemin Paşalıgil

Kişisel ve Ruhsal Gelişim Danışmanı

 

 

Paylaş