SÜPÜRGE

  Bugün (15 Şubat)  saat 01.52’de Aslan burcunda bir Dolunay gerçekleşti. Dolunay zamanları özellikle üç gün öncesi ve üç gün sonrasında etkilerini gösterirler. 15 Şubat dolunayının bizler üzerindeki etkisi, bizi yeni başlangıçlara hazırlayacak olması. Nasıl mı? Geçmişten getirdiğimiz ve bir sonuca ulaşması gereken her ne varsa netlik kazanmasına olanak sağlayarak. Bizler artık biliyoruz ki; eskiyle vedalaşmadan, geçmişi şifalandırıp bırakılması gerekenleri üzerimizden atmadan, yeninin yaşamımıza girmesi için sağlam adımlar atamayız. Dolunay zamanı, ruhsal, duygusal ve bedensel olarak tüm bırakmamız gereken fazlalıklarımızdan arınmak için adım atma ve yeniye yer açma zamanıdır. Eskiden kurtulup yeni olana yer açabilmemiz, bizi bloklayan her şeyden arınmaya, eskiyi bırakmaya niyet etmemiz için ve hayatımızdan çıkarmak istediklerimizi yollamak için uygun zamandır.

     Aslan burcunda gerçekleşen bu dolunayda hissedeceğimiz olgular, kendimizi ortaya koymak, dikkat çekmek, öne çıkma isteği, kendimize karşı güven duygusu ve onun verdiği cesaret, iyimserlik, coşku, gücümüzü ve sahip olduğumuz pozisyonu koruma ve yönetme arzusu olacaktır.

     ‘’Ben yoruldum; artık hafiflemek istiyorum’’ diyorsanız; bu hafta yapmanızı önereceğim en önemli başlangıç SÜPÜRMEK.

  • Aklınıza gelen her yerde bir temizlik yapın. Eski fotoğraf albümlerinizi, kitaplığınızı, bilgisayarınızdaki eski dosyaları, giysi dolaplarınızı, çekmecelerinizi, buzdolabınızı, mail kutunuzu, takılarınızı vs. elden geçirin. Kırık, çatlak, çalışmayan, sararmış, solmuş, eskimiş, bozulmuş her ne varsa ayırın ve kullanmayın.
  • Bu silip süpürme işleminden sonra KÂĞIDI KALEMİ elinize alıp, sımsıkı tutunduklarınızı, acı verse de bırakamadıklarınızı, kalbinize artık ağır gelen yüklerinizi, bağımlılıklarınızı, sıkıntılarınızı, kederlerinizi, hüzünlerinizi, yaşadığınız sağlık sorunlarınızı, hatta yaşamadığınız halde tüm hücrelerinizde var olabilecek fiziki ya da ruhsal sıkıntı ve hastalıkların sizden fersah fersah uzaklaşmasını bile yazabilirsiniz. Kâğıdın başına şöyle bir niyet yazabilirsiniz: ‘’Dolunayın destekleyen enerjisinin hayatımda bana kötü gibi gözüken, beni yoran ve bana iyi gelmeyen her şeyi şifaya dönüştürmesine niyet ediyorum.’’

     Dolunayın en güzel ritüeli, bu olumsuzluklardan kurtulma kâğıdının yırtılıp yakılması. İsterseniz sizi rahatlatacak bir müzik, hoş kokulu mumlar, tütsüler kullanarak meditasyon ortamı da yaratabilirsiniz. Yaktığınız kâğıda bakarken adım adım yeniye, güzele yaklaştığınızı; hafiflediğinizi hissediyor olacaksınız.

     Bugünler aynı zamanda ruhani enerjilerin güçlü bir şekilde insanların kalplerine ve zihinlerine erişmesi zamanıdır. Spiritüel olarak bu dönemde, "yukarı"yı "aşağı"dan ayıran perde en ince hale gelir.

Yaratan bize yaşamımızı yönlendirmemiz için seçim hakkı vermiştir. Neyle mi?

‘’Cüz-i İrade’’ ile. O halde bunu kullanmamız gerekir.

  • Bu dolunayda en önemli eylemimiz ise, bizi yaratana sığınmak, O’ndan istemek, O’nu anmak olmalı.

‘’YA VEDUD’’ ile sevgimizi söylerken, sevgi dilerken; ‘’YA MUHYİ’’ ile şifa isteyelim.       Kalp-zihin-dilüçgenini birbirine eş tutup aynı dili konuşmalarını, aynı şeyi söylemelerini sağlayalım ki zikretmek bir anlam kazansın.

     Bu mükemmel dolunay enerjisinin dönüştürücü etkisinin sizin ve bütünün hayrına desteklenmesini, geçmişin şifalanıp yeninin güzelliklerle kapınızı çalmasını dilerim.

SEVGİyle…

 

AZİZE Yasemin Paşalıgil

Kişisel ve Ruhsal Gelişim Danışmanı

 

Paylaş