RÜYALAR SİZİN HAZİNENİZDİR. (Yeni röportaj)

  1. TANIMAYANLAR İÇİN KISACIK KENDİNİZİ TANITIR MISIN?

Merhaba, keyifli röportaj için teşekkür ediyorum; ben Azize Yasemin Paşalıgil. AYP Danışmanlık Kişisel Gelişim Merkezinin kurucusu ve eğitmeniyim. Rüya Analisti, Bilinçaltı Temizliği Sezgisel Danışman, Kurumsal Danışman, Thetahealing Eğitmeni, Yaşam&Öğrenci Koçu, Reiki Master ve Eğitmeni olarak hizmet vermekteyim.

  1. RÜYA ANALİSTİ NEDİR? AMACI NEDİR?

Uyku süresinde gösterilen mesajların(rüyaların) uyanık yaşamda kişinin hayatına nasıl etkisi olduğunu tespit eden, rüyanın analizinden çıkan sonuçlar doğrultusuna göre rüyayı gören kişiye nasıl adımlar atıp hayatını düzenleyeceği ile ilgili plan çıkartan kişidir. Rüyaların doğru analiz edilmesi BİLİNÇALTIMIZın kayıtlarını doğru anlamak ve sorunlarımızı çözmek için çok etkili bir yoldur. O yüzden Rüya analizinin asıl amacı uyanık yaşamda neyi nasıl yapmamızla ilgili verilen mesajın hayata geçirilmesidir. Ayrıca rüyalar nefsin arınması için harika bir yoldur.

      3.HER RÜYANIN ANALİZİ YAPILIR MI?

Rüyaları, rehber ve bilinçaltı rüyası olarak ele alıyoruz. Her ikisini de analiz etmek kişinin hayatını daha mutlu, huzurlu, ruhsal olarak daha sağlıklı geçirmesi için gereklidir. Bilinçaltına saniyede 3 milyon veri saklanabilir. Bu durumda bilinçaltımız, bilgisayarın mekanik hafızasından bile ileri bir şeydir ve amacı da kişinin mevcut yüksek insani potansiyelini ortaya çıkarmaktır. Dolayısıyla bilinçaltının rüyalar aracılığı ile bize sunduğu görüntü, sembol, mekan, isim, sayı ve sesin bir amacı vardır. İşte bunların doğru anlaşılması için de analizin yapılması ve hayata uyarlanması gerekir. Özellikle tekrar eden sık sık gördüğünüz rüyalar varsa ki bunlara Rehber rüya diyoruz; mutlak çözümlendirilip, mesajın doğru okunup, eylemine de geçilmesi gerekir.  

     4.HER UYKUDA RÜYA GÖRÜLÜR MÜ?

Evet, görürüz. Belirli bir nesne veya olay içeren rüya, genellikle doğrudan o nesneyle, olayla ilgili değildir. Rüyalar simgesel bir dille konuşur. Rüyalarınızda hangi imgeyi görürseniz örneğin çay, ağaç, ev gibi; direkt değerlendirmesi çay, ağaç, ev olarak yapılmaz. O sembollerin sizin hayatınızdaki yeri, önemi, onlara yüklediğiniz anlamlar, size neyi ifade ettiği ya da neler hissettirdiği üzerine analiz yapılır. Karşılaştığımız analizlere göre rüyalarda en çok hissedilen negatif duygular oluyor; endişe gibi. Bunun sebebi ise mutlaka uyandığınızda hayatınızda düzeltmeniz gereken değiştirmeniz gereken durumlar, düşünce kalıpları olduğudur.

      5.EN ÇOK KİMLER RÜYA GÖRÜR?

Bebekler de dâhil olmak üzere herkes rüya görür. Hayatının rutininin bozulmasını istemeyen, değişimden, rüyalarının rehberliğinden ve hayatlarının sorumluluğundan korkan, kaçan kişiler hatırlamamayı seçmiş olabilirler. SOKRATES derki; ‘’Rüyalar vicdanımızın sesidir. Bu ses ciddiye alınmalı, ona uyulmalıdır.’’

      6.EN ÇOK KİMLER RÜYASINI ANALİZ ETTİRİYOR?

Hem erkekler hem kadınlar analiz için başvuruyor. Kadınların yüzdesi biraz daha fazla.  Bununla birlikte 2 erkek danışanımın rüyaları çok sıra dışı idi. Bana geldikleri sırada biri üniversiteye hazırlanıyor, biri üniversitede okuyordu. Her ikisinde de tekrar rüyayı görme çalışmasıyla rüyanın içine girerek yaptığımız tespit  ve analiz sonrası bir film senaryosuna konu olacak kadar ilginç olaylar ve sonuçlar çıkartmıştık. Kendilerinin bize yaptığı geri bildirimlere göre, şu an biri kabus dolu rüyaları artık görmüyor ve istediği şehir ve bölümde okuyor; diğeri asosyallik ve iletişim problemlerini yenerek daha rahat ve keyifli bir yaşam sürüyor.

       7.HER RÜYA GERÇEKLEŞİR Mİ?

Rüyalarının aynısının çıktığını birebir yaşadığını söyleyen kişiler vardır. Her rüya tıpa tıp aynı çıkar diyemeyiz. Burada rüyalarla ilgili bilinmesi gereken şey; rüyaların işaret ettiği konular, yerler, duygular olduğu ve bunları uyandığımızda nasıl hayata adapte edeceğimiz, nasıl davranmamız gerektiğini öğrenmemizdir. Örnek olarak ünlü bilim adamı Kekule’nin rüyasını verebiliriz. Kekule, rüyasında kuyruğunu yiyen bir yılan görür ve uzun süredir bir türlü içinden çıkamadığı BENZOLÜN oluşumu ile ilgili sorusunun yanıtını bu rüya ile bulur.

      8.MESAJINIZ?

Rüyalar sizin HAZİNENİZDİR. Rüyalar kutsaldır, kıymetlidir. Onlara sahip çıkın, kıymetini bilin. Rüyalar kişinin kendine özel veriler taşıdığı için herkesin mutlaka rüyasını yazması, hangi duyguyla uyandığına bakması, rüyasındaki sıklıkla gördüğü şekil, sayı , renk, isim, mekan, kişiler varsa mutlaka bunları belirlemesi ve kendi rüyasının kendi ustası olması gerekir. Kişinin hayatını nerede nasıl düzelteceği, duygularını nasıl kontrol edeceği, hangi negatif duygudan kurtulacağı – hangi pozitif duyguya yöneleceği, neleri değiştireceği, neleri sürdüreceği ile ilgili mesajlarla doludur. Benim hayatım 28 yıl boyunca gördüğüm rüyanın ne demek istediğini öğrendiğim gün değişti. Ya sizin hayatınız!!!

      9.ESKİŞEHİR'DE YAŞAMAKTAN MEMNUN MUSUNUZ?

Pek çok şehir, ülke gezdim gördüm. Başka şehirlerde yaşadım. İlle de Eskişehir derim…

Burada çok mutluyum. Teşekkürler…

 

 

 

 

 

 

Paylaş