Hayat Denen Pencere


 HAYAT DENEN PENCERE Semineri Hem Liseli Öğrencilere Girişimciliği özendirmek hemde Üniversiteli gençlere Girişimci Ruhlarını ilerletmek amacıyla hazırlanıp sunulmuştur....

   Eskişehir Kadın Girişimciler Kurulu olarak kız meslek liselerindeki öğrencilerimizi girişimcilik konusunda bilgilendirmek üzere ‘’Liseler Girişimcilik Yolunda’’ seminerlerimize 9 Nisan 2014 tarihinde Gazi Yakup Satar Kız Teknik ve Meslek Lisesi’nde başladık. Yrd. Doç. Dr. Hasan Bakır öğrencilere girişimciliği anlatırken, Öğrenci Koçu olarak ben de hem iş yaşamımdaki tecrübelerimi aktardım hem de gerçek yaşamda girişimcilik nasıl uygulanıyor, işsel amaçlarını nasıl belirlemeliler, hedeflerine hangi planla ulaşabilirler, hayaller gerçekleşebilir mi gibi pek çok başlıktan oluşan bir sunum gerçekleştirdim. Bu uygulamamızı diğer liselerde de sürdüreceğiz. 

    9 Mayıs 2014’de Uludağ Üniversitesi Tomurcuk Bahar Şenlikleri kapsamında Kariyer Günleri Sektörle Buluşma Panelinde ‘’HAYAT DENEN PENCERE’ isimli sunumumla Türkiye’min gençleriyle tekrar bir arada olmak, rol model olarak davet edilmek onur vericiydi. 

Mezun olduğum Üniversitemin gençlerine yeni yaşam yollarında ip uçları ve girişimciliğin önemini bu seminer kapsamında anlattım.