Esma-ül Hüsnalar ile Ruhsal Okuma


  Esma-ül Hüsnaların hayatımın farklı evrelerinde karşıma hep yol gösterici olarak çıktığını farkındalık çalışması sırasında anladım. Esma –ül Hüsna’ları her zaman merak etmiş ve araştırmıştım. Onları öğrenmemiz, zikretmemiz ve anlamlarını bilmemiz gerektiğini biliyordum. Bilmediğim şey, her Esma-ül Hüsna’nın anlamını hayata geçirmek olduğu bilgisiydi. Esma-ül Hüsnalar ile Ruhsal Okuma eğitimini aldığım Hocam Işık Elçi şunları aktarmıştı:

           ''Esma –ül Hüsna, gerçekten kişisel gelişimin zirvesindeki bilgidir. Tabii ki her bilgiyi, her kaynakta olduğu gibi doğru kullanmak şart.  Esma –ül Hüsna ile çalışırken biz, arınmaya, değişmeye, isimlerin enerjisini hayata geçirmeye niyet ederiz. Koşulsuz bir alışveriş dengesi vardır. Bir semazen gibi, bir elimizle aldığımızı, bir elimizle yaşama vermek gibi. Yaratanın bu güzelliklerine kanal olurken, saf sevginin hayata geçmesinde kanal olan bizlerin arınması gerekir. Yüzleşmek, gölge yanlarımızın farkında olmak ya da bizi tutan zincirlerimizi kırmak özgür kalmak için.

         Her Esma-ül Hüsna, mıknatısın iki ucu gibidir. Artısı ve eksisi vardır. Eksi kısmı sizi endişeye boğmasın. Ne güzel ki, biz zikrettiğimiz bu ismi iyi niyetle zikrediyorsak, eksiler, en hayırlı şekilde artıya dönecektir, zahmetsizce. İsimleri zikrederken, bolluk, aşk, sevgi ve daha pek çok şey dileyebiliriz. Ancak bu duayı ettiğimizde, tabii ki bunlara engel olan durumlardan, duygulardan, inançlardan arınmamız gerekecek. Belki, hayat sahnemizden bazı kişiler gidecek. Belki de, biz onların hayat sahnelerinden çıkacağız. Tüm bu olanların, dua ve dileklerimizin gerçekleşmeye başlamasının bir işareti olduğunu düşünün.

            Güzel olana yer açıldığında, Yaratanın yeryüzündeki halifesi olarak ona en iyi şekilde hizmet etmeye hazırlık aşaması. Biz bu bağlardan kurtulduğumuzda, saf bir geçiş sağlarız. Aldığımızı hayata güzel bir şekilde aktarırız. Sorarım size, korkarken, güven duymuyorken, sevgiyi paylaşmayı bilmiyorken bunu nasıl sağlarız? Yüzleşmek, arınmak kaçınılmaz. Bu durumda bir sorun yok. Her şey, doğal akışı içinde gerçekleşiyor. Yapmamız gereken, kendi niyetimizi hatırlamak. Unutursanız kaos başlar hayatınızda.’’

 

      Ben de Yaratan’ın bize verdiği en güzel hediye olan Esma-ül Hüsnaların varlığı ile can buldum. Her bir isim, her bir sıfat anlamı ile yaşamımıza nasıl mucize katıyor; yaşadım. Zikirle kim olduğumuzu ve aldığımız nefesin kaynağını hatırlamamızı sağlıyoruz ve bu hücresel düzeyde değişimi yaratıyor. Yaşamımızdaki gerçek dönüşüm, Yaratan’ın bu isimlerinin anlamını hayata geçirdiğimizde gerçekleşiyor.

 

 

İsimlerin anlamlarını hayatımıza nasıl aktarabiliriz?

     Esma –ül Hüsnalar ve uyumlama çalışması aracılığı ile farkındalığa sahip oluyoruz. Hangi Esma’nın enerji düzleminde sizde eksikliği var ise bu çalışma ile o ortaya çıkıyor. Kişiye bu çalışma ile hayat amacı, hayat amacının gerçekleşmesini engelleyen tohum korku belirleniyor. Ardından yapması gereken eylem planları çıkarılıyor. Daha sonra uyumlama yapılarak çakralar dengeye getiriliyor ve blokajlar açılıyor.

   Zikir çalışması ile Yaratan’a, zikrettiğiniz Esma’nın anlamını hayatınıza geçireceğinize bir bakıma söz vermiş oluyorsunuz. Yaptığınız eylemler ile bu ismin anlamını hayatınıza geçirmeye başlıyorsunuz.  Yaratan’la yeniden bir bütün olduğunuzu hatırlayıp, yaşamınızda yepyeni deneyimler yaşamaya başlıyorsunuz. Hem zikir hem de davranış düzleminde Esma-ül Hüsna’ların anlamı hayata aktarıldığında bambaşka kapılar hayatınıza açılmaya başlıyor.

 

Peki, sen hangi Esma-ül Hüsna’da bulacaksın kendini?

 

 

 

ESMA-ÜL HÜSNALAR İLE RUHSAL OKUMA ÇALIŞMASINA KATILMAK İSTİYORSANIZ;

0 553 438 8828 nolu hattımızdan randevu alabilir 

ya da 

azize@aypdanismanlik.com adresimize mail ile başvurabilirsiniz.