Özel Meditasyonlar


Meditasyon, Latince meditatio kelimesinden türetilmiş, sözcük anlamıyla birçok Batı dilinde "derin düşünme" anlamına gelmekte olan bir terim olup, sözlüklerde, "kişinin iç huzuru, sükûnet, değişik şuur halleri elde etmesine ve öz varlığına ulaşmasına olanak veren, zihnini denetleme teknikleri ve deneyimlerine verilen ad" olarak tanımlanır.

Meditasyon, birçok kültürde ve dinde uygulanan manevi bir arınma tekniğidir. Uyanıklık ve konsantrasyon çalışmalarıyla kişi kendini toplar ve zihnini, ruhunu dinlendirir. Meditasyon yapmak sessiz, sakin olmak ve farkındalığı arttırmak için bilinçli bir çaba göstermektir. İnançlarınız ne olursa olsun, meditasyon bir başka düzeydeki gerçekliği algılamamızı sağlayabilir. Meditasyonu ister bir dua, ister derin düşünce arayışı olarak ya da bilinç arayışı olarak görün, meditasyon kişinin var olma duygusunu hisssetmesini sağlayan bir tür derin ve sessiz gözlem sürecidir. Varlığı hissetmekle, insanın içinde ve çevresinde olan bitenlerle yoğun bir biçimde ilişkiye geçmektir.

 

YENİAY ve DOLUNAY Zamanlarında uygulanan; Ay'ın gökyüzündeki etkisine göre her ay içeriği değişen özel meditasyonlar yapmaktayız:

Yeniay;

• Yeni başlangıçlara odaklanma,

• Farkında olarak ya da olmayarak biriktirip, ruhumuza yük ettiklerimizi bırakmaya niyet etme,

• Ruhsal ve bedensel olarak bırakmamız gereken fazlalıklarımızdan arınmak için adım atma,

• Blokajları ortadan kaldırmaya niyet etme,

• Tüm negatif duygularımızı serbest bırakıp, yeniye yer açma,

• Hayatımızda olmasını istediklerimize/dileklerimize odaklanma zamanıdır.

YENİAy'ın enerjisiyle tüm varlığımızı birleştirme ve yüksek benliğimizle “bir”olma ve “yeni”ye niyet ediyoruz. Yeniay Meditasyonlarıyla hayatınızda istediklerinize yer açacak, “yeni” ye başlangıç yapıyor olacaksınız.

 

Dolunay; Ruhsal, duygusal ve bedensel olarak tüm bırakmamız gereken fazlalıklarımızdan arınmak için adım atma ve yeni başlangıç zamanıdır.

Eskiden kurtulup yeni olana yer açabilmemiz, bizi bloklayan her şeyden arınmaya, eskiyi bırakmaya niyet etmemiz için ve hayatımızdan çıkarmak istediklerimizi yollamak için uygun zamandır.

Dolunay aynı zamanda tamamlanmayı da temsil eder. Dolunay zamanı ay ve yeryüzü güneş ışığına diğer zamanlardan daha fazla maruz kalırlar. Bu da aydınlığın ve enerjinin her anlamda yeryüzüne yoğun bir şekilde akmasını sağlar.

Dolunay zamanında yapılan meditasyonlar en güçlü şekilde deneyimlenir ve içsel güçle daha yoğun bir bağlantı kurulur.

Sımsıkı tutunduklarınız,

acı verse de bırakamadıklarınız,

kalbinize artık ağır gelen yükleriniz,

bağımlılıklarınız,

sıkıntılarınız,

kederleriniz,

hüzünleriniz varsa;

Eğer ''Ben yoruldum; artık hafiflemek istiyorum’’ diyorsanız;

Dolunay Meditasyonlarına katılmak iyi bir seçim olacaktır.

 

 

YENİAY ve DOLUNAY zamanları her ay değiştiği için ETKİNLİK TAKVİMİmizden takip ederek meditasyonlara katılabilirsiniz.